Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FORMACIONET ZYRTARE/ Uellsi kërkon të përsërisë suksesin e 1958, Irani do fitoren e dytë në një botëror

Shkruar nga NEWSPORT
FORMACIONET ZYRTARE/ Uellsi kërkon të përsërisë

Uellsi dhe Irani do të zhvilojnë duelin e parë në orën 11:00. Sfida e vlefshme për grupin B, do të zhvillohet në stadiumin “Ahmad bin Ali”. Gjyqtyari kryesorë i këtij takimi, që do të vendos drejtësi përgjatë 90 minutave është Mario Escobar nga Guantemala.

Uellsi kërkon të kualifikohet për në fazën me eleminim direkt, një sukses që mungon nga viti 1958. Ndërkohë Irani regjistron vetëm 1 fitorë nga 11 të fundit në një Kupë e Bote, ku e fundit është ndaj Marokut katër vite më parë.

Formacionet zyrtare:

Uellsi (3-5-2): Hennessey, Mepham, Rodon, Davies, Roberts, Ramsey, Ampadu, Wilson, Williams, Bale, Moore.

Iran (4-4-2): Hosseini, Moharrami, Hosseini, Pouraliganji, Mohammadi, Jahanbakhsh, Hajsafi, Karimi, Nourollahi, Taremi, Azmoun.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga