Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Formacionet zyrtare/ Trajnerët “projektojnë” 11-shet startuese për sfidën Dinamo - Kukësi

Shkruar nga NEWSPORT
Formacionet zyrtare/ Trajnerët “projektojnë” 11-shet

Dianmo do të përballet me Kukësin në “Elbasan Arena”. Një sfidë e vlefshme për javën e 3-të të Superiores.

Të dyja ekipet kërkojnë pikët e para në këtë sezon të ri, pas fillim aspak të mirë në dy ndeshjet e para. Kujtojmë që ky do të jetë debutimi i Stavri Nicës në pankinën e Kukësit. Tekniku mori vendin e Rraman Hallaçit që u shkarkua nga detyra disa ditë më parë.

Më poshtë do të njiheni me formacionet zyrtare që trajneri Di Biagio dhe Stavri Nicën kanë vendosur të hedhin në fushë nga minuta e parë e ndeshjes.

FORMACIONET ZYRTARE:

Dinamo: Rexhepi, Prodani, Behiratche, Samake, Andoni, Krasniqi, Zabërgja, Denison, Bardhi, Vila, Kaçorri / Trajner: Luigi di Biagio

Kukësi: Tafas, Duka, Lamçe, Zhongo, Murati, Reçi, Momo, Aboudou, Rivas, Beshiraj, Rashiti / Trajner: Stavri Nica

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga