Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FORMACIONET ZYRTARE/ Luajnë në “Air Albania”, Ilir Daja zgjedh 11 luftëtarët

Shkruar nga NEWSPORT
FORMACIONET ZYRTARE/ Luajnë në “Air Albania”, Ilir Daja

Ballkani do të luajë në “Air Albania” ndaj Plzen. Një takim mjaft i rëndësishëm për kampionët e Kosovës që do të kërkojnë 3 pikët në Conferencë League.

Skuadra nga Suhareka e udhëhequr nga Ilir Daja do të hyjë në fushë vetëm për fitoren. Timonieri i Ballkanit ka zgjedhur 11-të luftëtarët me të cilët do të zbresë në fushë dhe do të kërkojë 3 pikë.

Gjithçka do të startojë në orën 18:45.

Formacionet zyrtare:

Ballkani:  Kolici, Thaqi, Jashanica, Dellova, Halili, Zyba, Kuc, Trashi, Gripshi, Berisha, Karrica.

Plzen: Baier, Dëeh, Hranac, Paluska, Mosquera, Sykora, Kalvach, Bucha, Holit, Vikanova, Kliment.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga