Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

FORMACIONET ZYRTARE/ Kryesuesit e Serie A skicojnë titullarët, Gjimshiti humbet besimin e Gasperinit

Shkruar nga NEWSPORT
FORMACIONET ZYRTARE/ Kryesuesit e Serie A skicojnë titullarët,

Supersfida e javës së 13-të në Serie A vendos përballë Napolin dhe Atalantan. Dy ekipet të cilat gjenden aktualisht në vendin e parë dhe të dytë në rendtije. Diferenca mes tyre është 5 pikë, por pas duelit të sotëm pritet të ndryshojë, pasi ekipet luftojnë për vetëm për tre pikët.

Trajnerët e dy ekiepve kanë skicuar formacionet e tyre, duke vendosu më të mirët nga minuta e parë. Tek Atalanta bie në sy mungesa e Gjimshitit, pas dëmtimit duket se formacioni i është besuar Demiral. Në krahun tjetër, Spalleti ka bërë planet e tij pa shërbimet e Kvaratskehlia.

Formacionet zyrtare: 

ATALANTA (3-4-1-2): Musso; Toloi, Demiral, Scalvini; Hateboer, Ederson, Koopmeiners, Maehle; Pasalic; Lookman, Hojlund.

Trajner: Gian Piero Gasperini.

 

NAPOLI (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Kim, Juan Jesus, Olivera; Zambo Anguissa, Lobotka, Zielinski; Lozano, Osimhen, Elmas.

Trajner:  Luciano Spalletti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga