Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Fitorja me Empolin “masakron” Milanin, ndaj Chelsea dhe Juventus mungon gjysma ekipit

Shkruar nga NEWSPORT
Fitorja me Empolin “masakron” Milanin, ndaj Chelsea dhe Juventus

Milani arriti një fitore spektakolare përballë Empolit në minutat e fundit por gëzimi për kuqezinjtë është i cunguar. Tre lojtarë ju shtuan infermierisë milaneze gjatë sfidës me Calabrian dhe Saelemakers që lanë fushën në pjesën e parë ndërsa Kjaer në të dytën. Messias u programu titullar por braziliani u dëmtua para ndeshjes duke e çuar në 4 numrin e të dëmtuarve.

Ekzaminimet mjekësore tregojnë një tërheqje në kofshë për Calabrian ndërsa Saelemakers ka ndrydhje në gju. Demtime të rënda por do të shihet shkalla dhe sa do të mungojnë lojtarët.

Katërshja i shtohet tufës tjetër me Ibrahimovic, Origi, Maignan, Florenzi, Theo Hernandez që do të mungojnë në përballjet e vështira me Chelsea në CHampions dhe Juventus të shtunën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga