Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Fitorja e parë në krye të Vllaznisë, Qatip Osmani: Tre pikë të rëndësishme për qetësinë në klub

Shkruar nga NEWSPORT
Fitorja e parë në krye të Vllaznisë, Qatip Osmani: Tre

Vllaznia u rikthye më në fund te fitoraj teksa mposhti Teutën minimalisht në Durrës. Shkodranët shkojnë në kuotën e 17 pikëve në vendin e 5-të dhe hyjnë sërish në garë për një vend në ‘Final Four’. Trajneri Qatip Osmani dha prononcimin e tij për MCN TV ku komentoi fitoren e tij të parë në krye të kuqebluve.

“Më gëzojnë pikët dhe loja, nuk është se bindëm shumë. Pas 0-1 patëm disa raste që nuk i shfrytëzuam por është nëj fitore shumë me rëndësi për ne për ecurinë e kampionatit.

Në disa momente u tërhoqëm shumë duke pritur kundërshtarin. Defansiva jonë ishte mirë, nuk lejuam shumë të depërtonin dhe jam i kënaqur përgjithësisht.

Rastet e shpërdoruara? 0-1 nuk është rezultat i sigurtë dhe donim goln e dytë pasi futbolli të dënon nëse nuk shfrytëzon rastet. U shprehëm nervoz në disa momente.

I kënaqur me lojën? Këtë ngarkesë rezultatesh e kemi patur edhe në lojën e sotme. Fitore e rëndësishme dhe qetësi në klub. Shpresojmë se në lojët e ardhshme do të jemi më stabil.

Egnatia e rradhës? Për ne çdo lojë është test, kemi përballë një ekip pretendentë. E vështirë dhe e rëndë kundër një kundërshtari kualitativ.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga