Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Fitore e vështirë në transfertë, PSG i falet Mbappes

Shkruar nga NEWSPORT
Fitore e vështirë në transfertë, PSG i falet Mbappes

Paris Saint-Germain ka fituar ndeshjen e vështirë në transfertë përballë Brest. Sfida e vlefshme për javën e 10-të të Ligue 1, përfundoi me rezultatin 2-3 në favor të parizienëve.

Si fillim PSG kaloi dy herë në avantazh me anë të Zaire Emery dhe Mbappe, por u gjend në një situatë të vështirë pasi rezultati u barazua nga vendasit. Për golin e fitores mendoi Kylian Mbappe në minutën 89-të të sfidës.

Me këtë fitore të besuarit e Luis Enrique mbajnë vendin e 2-të me 21 pikë, ndërsa Brest mbetet në vendin e 6-të me 15 pikë të grumbulluara.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga