Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Festa e 7 Marsit, Armand DUKA urim të veçantë për mësuesit e sportit

Shkruar nga NEWSPORT
Festa e 7 Marsit, Armand DUKA urim të veçantë për

7 marsi në Shqipëri është Dita e Mësuesit. Në lidhje me këtë datë të shënuar, presidenti i FSHF-s, Armand Duka ka uruar të gjithë arsimtarët dhe veçantërisht mësuesit e Edukimit Fizik me një postim në rrjete sociale.

“Gëzuar festën e 7 marsit të gjithë mësueseve dhe mësuesve të Shqipërisë! Një festë shumë e ndjerë për mua personalisht, që jam rritur e formuar me dashurinë e prindërve arsimtarë. Dua t’i uroj të gjithë arsimtarëve sa më shumë shëndet, mbarësi dhe energji në misionin e tyre fisnik e jetik për shoqërinë shqiptare.

Një urim shumë i veçantë edhe për të gjithë mësuesit të cilët jetën ia kanë kushtuar dhe vijojnë t’ia dedikojnë mësimit të sportit dhe futbollit në të gjithë vendin.”-shkruan Duka.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga