Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Fazë përgatitore në Bullgari, Teuta sfidon 4 klube dhe një Kombëtare në miqësore

Shkruar nga NEWSPORT
Fazë përgatitore në Bullgari, Teuta sfidon 4 klube dhe një
Teuta ka nisur me përgatitjet për sezonin e ri ku do të udhëtojë në Bullgari për të zhvilluar fazën përgatitore. Drejtuesit duan t’i ofrojnë kushtet më të mira trajnerit Diego Longo për të stërvitur skuadrën në komoditet maksimal. Në rrjete sociale, klubi ka zyrtarizuar edhe ndeshjet miqësore që do të zhvillohet dhe anë plot 5 të tilla. Interesant është se durrsakët do të zhvillojnë një miqësore ndaj ekipit Kombëtar të Kirgistanit, më 26 korrik. Miqësore e parë fillon më 17 korrik ndaj Brera Strumica ndërsa e fundit më 30 korrik përballë Altyn Asyr. Dy të tjerat janë ndaj Selimbar dhe Bregalnica Stip.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga