Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FANTASTIKEEE për Formula 1, marka e famshme rikthehet pas 20 vitesh mungesë

Shkruar nga NEWSPORT
FANTASTIKEEE për Formula 1, marka e famshme rikthehet pas 20 vitesh
Fantastike për Formula 1. Marka e famshme do të rikthehet në garë pas 20 vitesh mungesë. Pjesëmarrja e fundit e Ford është në vitin 2006. Tashmë do të bashkëpunojë me RedBull sa i takon fuqisë elektrike në makinë. Rregullat e reja të vendosura nga FIA, shtyjnë RedBull në këtë bashkëpunim që do të nisë prej vitit 2026 me austriakët që kërkojnë të jenë skuderia më e mirëpërgatitur sa i takon njësisë “Power Unit”. Në lidhje me rikthimi në Formula 1, foli edhe shefi ekzekutiv i Ford-it, Bill, i cili u shpreh se ky është një kapitull i ri për markën amerikane. “Është fillimi i një kapitulli të ri në historinë e Ford, do të rikthehemi në sport duke ndjekur traditën e inovacionit, qëndrueshmërisë dhe elektrifikimit në një nga skenat më të rëndësishme të botës së shpejtësisë”, u shpreh Bill.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga