Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Europa dhe Conference League marrin vëmendjen, të gjithë sy e veshë te Ballkani i Ilir Dajës (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT

Champions League zhvilloi ndeshjet e para të grupeve, ndërsa tashmë ditën e sotme është radha e skuadrave të Europa League dhe Conference League për të luajtur ndeshjet e tyre. Plot 16 ndeshje do të luhen në Europa League dhe 15 sfida në Conference League, ku mes këtyre të fundit ndodhet edhe Ballkani i Ilir Dajës.

Sfidat do të luhen në dy orare të ndryshme. Disa do të startojnë në orën 18:45 dhe disa të tjera në orën 21:00. Në fushë do të zbresin skuadra si Bayern Leverkuse, Liverpool, Villareal, Qarabag i Redon Xhixhës, Roma, Atalanta e Berat Gjimshitit apo Ëest Ham. Të gjithë këto ekipe do të kërkojnë 3 pikët në Europa League.

Ndërkohë për llogaritë e Conference League luajnë Eintracht Frankfurt, Fiorentina, Aston Villa dhe padiksutim e gjithë vëmendja e tifozëve shqiptarë do të jetë te Ballkani i Ilir Dajës.

Kampionët e Kosovës do të sfidojnë Plzen në transfertë, takim që do të startojë në orën 21:00. Të besuarit e Ilir Dajës do të tentojnë ta nisin me këmbën e mbarë fazën e grupeve, e cila është aventura e dytë rresht që marrin pjesë.

[caption id="attachment_707027" align="alignnone" width="683"]Ndeshjet ne Europa League Ndeshjet ne Europa League[/caption]

[caption id="attachment_707029" align="alignnone" width="688"]Ndeshjet ne Conference League Ndeshjet ne Conference League[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga