Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

EURO U-19/ Kosova ‘masakron’ Ukrainën në transfertë, Shqipëria nuk ia del me Belgjikën

Shkruar nga NEWSPORT
EURO U-19/ Kosova ‘masakron’ Ukrainën në transfertë,

Shqipëria dhe Kosova U-19 zhvilluan ndeshjet e rradhës në fazën e grupeve të kualifikueseve për Europianin e kësaj grupmoshe.

Dardanët luajtën të parët në orën 11:00 dhe arritën një fitore spektakolare ndaj Ukrainës në transfertë. Një fitore me rezultatin e thellë 0-4 ku golashënues ishin Gashijan dy herë, Bujupi dhe Rama. Dardanët mbajnë vendin e parë me 4 pikë, aq sa Sllovakia në 2 ndeshjet e para.

Nuk mund të thuhet e njëjta për djemtë kuqezi të cilët nuk ia dolën të merrnin një rezultat pozitiv përballë Belgjikës në Elbasan Arena. Belgët fituan me rezultatin 2-0 me dopietën e Fernandez-Pardo në pjesën e parë. Kjo humbje i lë kuqezinjtë të fundit me 0 pikë pas dy ndeshjeve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga