Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

VIDEO/ Surpriza e parë e Europianit, Danimarka befasohet në Hamburg

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Surpriza e parë e Europianit, Danimarka befasohet në Hamburg
 

Sllovenia dhe Danimarka kanë barazuar 1 me 1. Ndeshja e luajtur në Hamburg pa nga 1 gol për secilën pjesë.

Kështu në pjesën e parë shënoi Eriksen për danezët. Në të dytën Sllovenia ia doli të befasonte me Erik Janza, që u ndihmua dhe nga devijimi i mbrojtjes sllovene.

Të dyja skuadrat ndajnë nga 1 pikë në grupin C. Sfida tjetër mes rivalëve të të njëjtit grup luhet në 21:00, kur Anglia sfidon Serbinë.

Goli i Danimarkës:

Goli i Sllovenisë:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga