Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

VIDEO/ Goli i Eriksen vendos pjesën e parë, Danimarka shkon e qetë në dhomat e zhveshjes

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Goli i Eriksen vendos pjesën e parë, Danimarka shkon e
 

Danimarka ka fituar 0 me 1 pjesën e parë përballë Sllovenisë. Mjaftoi goli i Eriksen në minutën e 17’, që danezët të shkonin të qetë në dhomat e zhveshjes.

Meritë për rrjetën e gjetur pati padyshim Ëind. Ky i fundit asistoi me thembër në zonë duke i shtuar vlerat golit.

Ky takim është i pari i vlefshëm për grupin C. Po në të njëjtin grup pozicionohet dhe Angli me Serbinë. Të dyja përfaqësueset përballen në 21:00.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga