Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Unike në Gjermani, tifozët italianë këndojnë himnin shqiptar (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
Unike në Gjermani, tifozët italianë këndojnë himnin
 

Ndeshja mes Italisë dhe Shqipërisë ka bërë bujë në Gjermani. Harmonia në rrugë dhe stadium ishte shembull nga të dyja tifozëritë.

Në një video nga rrugët e Dortmundit para ndeshjes, shihen tifozë italianë që këndojnë himnin shqiptar. Ky takim nuk pati asnjë incident.

Kujtojmë se Shqipëria u mposht me rezultatin 2 me 1. Dhe pse kaloi e para në avantazh me Nedim Bajramin, nuk ia doli ta ruante.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Newsport.al (@newsport.al)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga