Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Thirrja e Arbana Osmanit vetëm disa orë larg ndeshjes: Shpërndajuani shqiptarëve, do u bëhet “zemra mal”

Shkruar nga NEWSPORT
Thirrja e Arbana Osmanit vetëm disa orë larg ndeshjes:
 

Politikanë, gazetarë, artistë e qytetarë të thjeshtë këtë të shtunë kanë “zbarkuar” në rrugët e Dortmundit në mbështetje të djemve kuqezi.

Një prej tyre është edhe moderatorja Arbana Osmani. E shoqëruar nga bashkëshorti, Eduart Grishaj, Arbana ka udhëtuar drejt Gjermanisë ku dhe i është bashkuar marshimit të shqiptarëve në rrugët e Dortmundit.

Ajo ka postuar në “Instagramin” disa video ku mijëra shqiptarë shihen bashkë dhe kanë një qëllim, të mbështesin futbollistët e Kombëtares shqiptare.

Këtë video Arbana e ka shoqëruar me këngën “Po ku ka si ti o Shqipëria ime!”. Gjithashtu, moderatorja e ka dhe një kërkesë për të gjithë shqiptarët.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Arbana Osmani (@arbanao)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga