Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

"Pini hashash", policia gjermane udhëzon tifozët anglezë

Shkruar nga NEWSPORT
"Pini hashash", policia gjermane udhëzon tifozët
 

Tifozët anglezë kanë namin për trazirat që shkaktojnë gjatë ndeshjeve të futbollit. Diçka e tillë pritet të ndodhë dhe në Gjermani. Shkak shpesh bëhet gjendja e dehur e tifozëve, pas konsumimit të birrave.

Sipas medieve britanike, policia gjermane po i inkurajon tifozët të pijnë hashash në vend të birrave. Kështu ato presin që anglezët do të jenë më të qetë. Kanabis u legalizua më 1 prill në Gjermani. 

Ndeshja e parë për Anglinë është kundër Serbisë. Ky takim quhet me rrezikshmëri të lartë, ndërsa luhet të dielën më 16 qershor ora 21:00.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga