Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

“Nuk jemi favoritë”, Alvaro Morata: I njohim italinë dhe Kroacinë, kujdes Shqipërinë

Shkruar nga NEWSPORT
“Nuk jemi favoritë”, Alvaro Morata: I njohim italinë dhe
Alvaro Morata

Spanja prej ditësh vazhdon përgatitjet për Euro 2024. “Furia e Kuqe” ndodhet në gurpin B së bashku me Italinë, Kroacinë dhe Shqipërinë.

Alvaro Morata ka folur para këtyre sfidave, teksa ka theksuar se do jenë ndeshje shumë të luftuara. Sulmuesi thekson se Spanja nuk është favorite, pasi ka ekipe të tjera spektakolare.

Spanjollët i njohin mirë italianët dhe kroatët pasi janë përballur edhe në Nations Leagu, ndërsa për Shqipërinë thekson se ka lojtarë me shumë cilësi.

“Duam të shkruajmë historinë. Ne kemi fituar 3 Europiane, po aq sa Gjermania, ndërkohë që asnjë skuadër nuk ka arritur ta fitojë 4 herë. Kështu që jemi të karikuar në maksimum dhe kemi një dëshirë të madhe për të punuar e bërë mirë në Gjermani. Nuk jemi favoritë, pasi ka skuadra të tjera spektakolare. Por të tillë ishim edhe Europianin e kaluar. Dhe u eliminuam në gjysmëfinale ndaj Italisë me penallti

Jemi në gjendje të përballemi me çdo kundërshtar. Italinë dhe Kroacinë i njohim mirë, pasi jemi përballur me ta në Nations League. Janë Kombëtare me lojtarë konkurrues, cilësi që i kanë edhe shqiptarët. Duhet të jemi shumë të kujdesshëm. Duhet t’i bëjmë të vuajnë kundërshtarët tanë duke qarkulluar ne topin”, ka deklaruar spanjolli.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga