Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Nuk i ndahen shqiptarët, zbuloni kur luan Italia takimin e radhës

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk i ndahen shqiptarët, zbuloni kur luan Italia takimin e radhës
 

Kroacia ka barazuar me Italinë 1 me 1. Kështu Italia ka siguruar kualifikimin si vend i dytë. Ishte Modric që i dha avantazhin me golin e tij kroatëve. Italia barazoi në sekondat e fundit.

Në raundin e radhës Italia do ndeshet me Zvicrën ku luajnë Xhaka dhe Shaqiri. Në anën tjetër Kroacia me 2 pikë do presë renditjen e klubeve të treta më të mira. 

Zvicra dhe Italia do të ndeshen më 29 qershor. Pikërisht në Berlin do të vendoset një prej përfaqësueseve që shkon në çerekfinale.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga