Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Në fushë zbresin më të mirët, formacionet zyrtare të Spanjë - Francë

Shkruar nga NEWSPORT
Në fushë zbresin më të mirët, formacionet zyrtare
Spanjë - Francë

Spanja dhe Franca do të përballen për të luajtur gjysmëfinalen e parë të Euro 2024. Sfida që do të zhvillohet në stadiumin “Allianz Arena” të Mynihut, do të startojë në orën 21:00.

Tashmë dy trajnerët, si De la Fuente dhe Deschamps kanë vendosur për lojtarët që do të hedhin në fushë që nga minuta e parë e kësaj supersfide.

Më poshtë do të njiheni me formacionet zyrtare të gjysmëfinales së parë të Europianit, Spanjë – Francë.

FORMACIONET ZYRTARE:

Spanja (4-2-3-1) – Simon; Navas, Nacho, Laporte, Cucurella; Rodri, Fabian Ruiz; Yamal, Olmo, Williams, Morata.

Franca (4-3-3) – Maignan; Kounde, Upamecano, Saliba, Theo; Kante, Tchouameni, Rabiot; Dembele, Kolo Muani, Mbappe.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga