Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Mbrojtja “tradhton” Spanjën, Sylvinho “fërkon duart” para iberikëve

Shkruar nga NEWSPORT
Mbrojtja “tradhton” Spanjën, Sylvinho “fërkon
Fotomontazh/ Spanje - Shqiperi

Spanja siguroi mbrëmë kualifikimin me fitoren 1 me 0 që mori ndaj Italisë. Iberikët pritet të bëjnë disa ndryshime në ndeshjen e fundit të grupit B kundër Shqipërisë.

Çdo mungesë i bën punë kuqezinjve, pasi nuk janë më të besuarit e Spanjës. Fillimisht mbrojtja do të “tradhtojë” de la Fuenten.

Bëhet fjalë për Le Normand dhe Carvajal që u ndëshkuan me karton të verdhë ndaj Italisë. Kështu de la Fuente me shumë gjasa nuk do i aktivizojë mbrojtësit për t’i ruajtur nga mungesa në takimin e radhës.  

Sylvinho “fërkon duart” kështu. Vetë ka mundësinë të aktivizojë të duhurit, teksa përballë nuk ka një skuadër 100% të motivuar për fitore.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga