Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

VIDEO/ Zëvendësimi i artë i jep fitoren Portugalisë, Ronaldo me shokë ia dalin në frymën e fundit kundër Çekisë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Zëvendësimi i artë i jep fitoren Portugalisë, Ronaldo
 

Portugali 2-1 Çeki

Portugalia ia ka dalë të mposhtë me përmbysje 2 me 1 Çekinë. Kështu Ronaldo dhe shokët e tij e nisin me 3 pikë aventurën e këtij Europiani.

Luzitianët rrezikuan humbjen në pjesën e dytë. Kjo pasi golin e parë e shënuan çekët, kur luhej minuta e 62’.

Autogoli i minutës 69’ nga Çekia ndryshoi dhe fatet e gjithë takimit. Për të përmbysur gjithçka mendoi në fund Conceicao, që erdhi nga zëvendësimi.

Euro 2024: Grupet
Grupi F: Ndeshja I
Stadiumi: Red Bull Arena (Leipzig)

FORMACIONET ZYRTARE:
Portugali: Diogo Costa, Diogo Dalot, Pepe, Ruben Dias, Joao Cancelo, Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Vitinha, Nuno Mendes, Cristiano Ronaldo, Rafael Leao.
Çeki: Jindrich Stanek, Tomas Holes, Robin Hranac, Ladislav Krejci, Vladimir Coufal, Pavel Sulc, Tomas Soucek, Lukas Provod, David Doudera, Jan Kuchta, Patrik Schik.

Komenti minutë pas minute:

92' Portugalia gjen golin e fitores me Conceicao. 

69' Autogol nga Çekia që sjell barazimin. 

62' Çekia kalon në avantazh. 

1' Nis ndeshja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga