Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

VIDEO/ Italia siguron kualifikimin në frymën e fundit, e presin shqiptarët në raundin e radhës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Italia siguron kualifikimin në frymën e fundit, e presin
 

Kroaci 1-1 Itali

Kroacia ka barazuar me Italinë 1 me 1. Kështu Italia ka siguruar kualifikimin si vend i dytë.

Ishte Modric që i dha avantazhin me golin e tij kroatëve. Italia barazoi në sekondat e fundit.

Në raundin e radhës Italia do ndeshet me Zvicrën ku luajnë Xhaka dhe Shaqiri. Në anën tjetër Kroacia me 2 pikë do presë renditjen e klubeve të treta më të mira. 

Euro 2024: Grupet
Grupi B: Ndeshja III
Stadiumi: Red Bull Arena (Leipzig)

Arbitër: Makkelie

FORMACIONET ZYRTARE:

Kroacia (4-2-3-1): Livakovic, Stanisic, Sutalo, Pongracic, Gvardiol, Modric, Brozovic, Kovacic, Sucic, Kramaric, Mario Pasalic
Italia (3-5-2): Donnarumma, Darmian, Calafiori, Bastoni, Di Lorenzo, Jorginho, Barella, Pellegrini, Dimarco, Raspadori, Retegui

Goli i Kroacise:

Goli i Italisë:

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga