Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

VIDEO/ Spanja mposht Italinë dhe i jep një "dorë" Shqipërisë, kuqezinjtë ëndërrojnë kalimin e grupit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Spanja mposht Italinë dhe i jep një "dorë"
 

Spanjë 1-0 Itali

Spanja ka mposhtur me rezultatin 1 me 0 Italinë. Autogoli i axurrëve kalon spanjollët si vend i parë në grupin B.

Në anën tjetër Italia mbetet në kuotën e 3 pikëve. Shqipëria ndjek si vend i tretë me 1 pikë, ndërsa po kaq numëron dhe Kroacia.

Euro 2024: Grupet
Grupi B: Ndeshja II
Stadiumi: Veltins Arena (Gelsenkirchen)

Arbitër: Vincic

FORMACIONET ZYRTARE:

Spanja: Unai Simon; Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella; Pedri, Rodri, Fabian Ruiz; Yamal, Morata, Nico Williams.
Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Calafiori, Bastoni, Dimarco; Jorginho, Barella; Chiesa, Frattesi, Pellegrini; Scamacca

Komenti minutë pas minute:

55' Italia shënon autogol. Një "nder" ky për Shqipërinë, që pret fitoren e Spanjës.

2' Rast i artë për Spanjën.

1' Nis ndeshja.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga