Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

LISTA/ Nga Rashford, Reece James e deri te Sterling, Garet Southgate lë jashtë Euro 2024 “yjet” e Premier League

Shkruar nga NEWSPORT
LISTA/ Nga Rashford, Reece James e deri te Sterling, Garet Southgate lë
Anglia

Anglia ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për në Euro 2024. Ka plot surpriza në lsitën e “Tre Luanëve”.

Gareth Southgate ka lënë jashtë shumë “yje’ të Premier League, duke iu dërguar ftesën disa lojtarëve të tjerë. Kanë mbetur jashtë Rashford, Chilwell, Reece James, Henderson, Kalvin Phillips, Nick Pope, Raheem Sterling, Jadon Sancho, Levi Colëill.

Kujtojmë se Anglia ndodhet në grupin C. “Tre Luanët” do të bëjnë llogaritë me Slloveninë, Danimarkën dhe Serbinë për kalimin në fazën tjetër të këtij turneu.

LISTA/ Nga Rashford, Reece James e deri te Sterling, Garet Southgate lë
Lista e Anglise per Euro 2024

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga