Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

“Kokë më kokë” për finalen e Berlinit, një gjerman gjykon në sfidën Hollandë - Angli

Shkruar nga NEWSPORT
“Kokë më kokë” për finalen e Berlinit, një
Hollande - Angli

Hollandë – Angli është gjysmëfinalja e dytë e Euro 2024. Një sfidë spektaKoLare, ku do të vendoset edhe skuadra e tjetër që do të kualifikohet në finale, atje ku i pret Spanja.

Si “Tulipanët”, ashtu edhe “3 Luanët” do të futen në fushë vetëm për 1 qëllim, fitoren. Një supersfidë që pritet të sjellë emocione të mëdha, ashtu si gjysmëfinalja e parë Spanjë – Francë.

Kjo përballje starton në orën 21:00 dhe do të luhet në stadiumin “Signal Iduna Park” në Dortmund. Për këtë sfidë UEFA ka vendosur edhe për gjyqtarët. Një gjerman do të jetë kryesor.

Kjo sfidë i është besuar Felix Zwayer, ndërsa asistentë të tij do të jenë Stefan Lupp dhe Marco Achmuller. Arbitër i 4 do të jetë Daniel Siebert, ndërsa në VAR do të jetë Bastian Dankert.

“Kokë më kokë” për finalen e Berlinit, një
Arbitrat e ndeshjes Holande - Angli

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga