Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

“Jepu liri në mesfushë”, Rio Ferdinand këshillon Southgate: Kjo dyshe do të na japë Euro 2024

Shkruar nga NEWSPORT
“Jepu liri në mesfushë”, Rio Ferdinand këshillon
Rio Ferdinand

2 muaj e 1 ditë në ndajnë nga starti i Euro 2024, ku gjithë Europa do të ‘paralizojë” për të parë spektaklin në fushën e lojës që do të na dhurojnë kombëtaret e kualifikuara. Anglia është një prej ekipeve që cilësohet pretentende për të triumfuar në Gjermani.

Në europianin e fundit u mposhtën nga Italia në finale, teksa këtë herë kërkoj në të ngrejnë në qiell kupën e Euro 2024. Rio Ferdinand është i bindur se “tre Luanët” do të triumfojnë, teksa i jep një këshillë Gareth Southgatet. Legjenda e kombëtares angleze thotë se dyshja Bellingham – Foden do t’i shpallë kampionë në Euro 2024, nëse Southgate do t’u japë lirinë e duhur në mesin e fushës.

“Do të vendosja Rice në mesfushë në rolin e shkatërruesit dhe përpara dyshen Foden-Bellingham. Do t’i lija të lirë ata, thjesht do u thoja të luanin siç ata dinë dhe të fitojnë ndeshjet dhe në fund Europianin. Nëse do të kenë lirinë e duhur në fushë, atëherë ata të dy na japin Europianin”, u shpreh Ferdinand.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga