Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

FOTO/ Do të “pushtojnë” edhe Dusseldorfin, UEFA e “mahnitur” nga tifozët kuqezi

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Do të “pushtojnë” edhe Dusseldorfin, UEFA e
Fotomontazh me tifozet kuqezi

Pas Dortmundit dhe Hamburgur, sot është radha e Dusseldorfit të “pushtohet” nga tifozët shqiptarë. Në “Merkur Spiel-Arena”, ora 21:00 kombëtarja shqiptare do të sfidohet me Spanjën, në në ndeshje që vendos mbi rrugëtimin e kuqezinjve në Euro 2024.

Mbështetja e tifozëve sigurisht nuk do të mungojë në një sfidë që do të shkruhet historia. Tifozët kuqezi kanë nisur të mbushin rrugët e Dusseldorfit me ngjyrat kuqezi dhe siç duket “uraganit” kuqezi nuk i ka shpëtuar as UEFA.

Euro 2024 ka postuar disa nga fotot më të bukura të bëra nga tifozët shqiptarë, të cilët kanë të vizatuar në fytyrat e tyre simbolet e flamurit KUQ e Zi.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by UEFA EURO 2024 (@euro2024)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga