Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

EURO 2024/ Nga Xhaka e Shaqiri te Jashari, 6 shqiptarë në listën paraprake të Zvicrës

Shkruar nga NEWSPORT
EURO 2024/ Nga Xhaka e Shaqiri te Jashari, 6 shqiptarë në listën
Ardon Jashari - Granit Xhaka

Kombëtaret po bëhen gati për pjesmarrjen e tyre në Euro 2024. Kombëtarja shqiptare do të jetë një ndër ekipet protagoniste në kampionatin europian.

Por shqip nuk do të flasë vetëm kombëtarja jonë, pasi edhe Zvicra do të ketë disa shqiptarë në listën e saj. Janë jo pak, por 6 të tillë që pritet të mbajnë veshur fanelën e “Helvetëve” në Euro 2024.

Në listën paraprake të publikuar të kombëtares sëe Zvicrës shihen: Granit Xhaka (Bayer Leverkusen), Xherdan Shaqiri (Chicago Fire), Ardon Jashari (Luzern), Andi Zeqiri (Genk), Uran Bislimi (Lugano) dhe Albian Hajdari (Lugano).

Lista paraprake e Zvicrës:

EURO 2024/ Nga Xhaka e Shaqiri te Jashari, 6 shqiptarë në listën
Lista paraprake e Zvicres

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga