Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

EURO 2024/ Belgjika ndaj Rumanisë kërkon të “ringjallet”, në fushë zbret edhe Portugalia (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT
EURO 2024/ Belgjika ndaj Rumanisë kërkon të
Turqi - Portugali

Ditën e sotme në Euro 2024 do të luhen 3 sfida mjaft të rëndësishme dhe të vështira. Në fushë do të zbresin ekipe si Belgjika, Portugalia apo Turqia dhe Republika Çeke.

Siparin e ditës së sotme do ta ngrejë sfida mes Gjeorgjisë dhe Republikës Çeke. Duek ky që do të startojë në orën 15:00 dhe luhet në stadiumin “Volksparkstadio” në Hamburg. Si gjeorgjianët ashtu edhe çekët do të kërkojnë fitoren e parë në grup për të shpresuar më pas te kualifikimi.

Ndërkohë në orën 18:00 në fushë do të zbresi Turqia dhe Portugalia. Një duel mjaft interesant, ku do të shikojmë Cristiano Ronaldon me shokë duke kërkuar fitoren, e cila automatikisht do t’u siguronte kualifikimin për në fazën tjetër. Turqit dhe portugezët kanë nga 3 pikë dhe sfida mes tyre është direkte për vendin e parë në grupin F.

Në mbrëmje do të jetë radha e Belgjikës për të zbritur në fushë. Belgët do të përballne me Rumaninë një një sfidë mjaft të luftuar. Belgjika do të kërkojë fitoren e parë në grupin E, ndësa nga krahu tjetër rumunët tentojnë 3 piket për të siguruar automatikisht kualifikimin.

EURO 2024/ Belgjika ndaj Rumanisë kërkon të
Ndeshjet e sotme ne Euro 2024

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga