Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

E rëndë për Holandën, pas De Jong një tjetër titullar humbet EURO 2024

Shkruar nga NEWSPORT
E rëndë për Holandën, pas De Jong një tjetër
Holanda

Për Holandën nuk vijnë aspak lajme të mira. Frenkie De Jong humbi Euro 2024 për shkak dëmtimi, duke lënë kështu një “boshllëk” në kombëtaren e “tulipanëve”.

Por jo vetëm kaq, një tjetër titullar i holandezve humbet Kampionatin Europian. Bëhet fjalë për Teun Koopminers, i cili po për shkak dëmtimi nuk do të mund të jetë protagonist në Gjermani.

Lojtari i Atalantës është i pafat dhe është detyruar menjëherë të lërë grumbullimin e Kombëtares. Ronald Koeman do të duhet të bëjë pa shërbimet e tij. Kujtojmë se Holanda ndodhet në grup me Poloninë, Francën dhe Austrinë, teksa ndeshjen e parë do të luajë ndaj ekipit të Robert Leëandoëskit ditën e shtunë në orën 15:00.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ???????????????? HERE WE GO ???? (@liveherewego)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga