Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

E BUJSHME/ Nuk e "mposht" dot dëmtimin, ylli i Holandës humbet EURO 2024

Shkruar nga NEWSPORT
E BUJSHME/ Nuk e "mposht" dot dëmtimin, ylli i Holandës
Van Dijk & De Jong

Mesfushori i Holandës, Frenkie de Jong pritet të mungojë në Kampionatin Evropian në Gjermani, kompeticion i cili starton më datë 14 qershor.

Lojtari i Barcelonës u stërvit në ditën e fundit dhe trajneri i kombëtares Ronald Koeman kishte shpresa të madha për një rikuperim në kohë nga dëmtimi në kyçin e këmbës. Megjithatë, lojtari nuk ka arritur të rikuperohet në kohë për turneun pasi iu nënshtrua testeve mjekësore të dielën dhe këtë të hënë.

Një goditje e rëndë për kombëtaren e Holandës që para fillimit të Euro 2024 marri një lajm të hidhur për mungesën e një lojtarëve më të mirë të ekipit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga