Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Do të luajnë me lojtarët e stolit, dy yjet e Barçës do të zbresin në fushë kundër kuqezinjve

Shkruar nga NEWSPORT
Do të luajnë me lojtarët e stolit, dy yjet e Barçës
Ferran Torres - Fermin Lopez

Spanja ka siguruar kualifikimin për në fazën “Play-Off” të Euro 2024. Spanjollët aktualisht ndodhen në vendin e parë në grupin B me 6 pikë, ndërsa Italia ndodhet me 3 pikë, më pas vijnë Shqipëria dhe Kroacia me nga 1 pikë.

Ditën e hënë iberikët do të sfidohen nga Shqipëia, me sfidën që do të startojë në orën 21:00 në stadiumin “Merkur Spiel-Arena” në Dusseldorf. Fakti që spanjollët janë kualifikuar bën që Luis de la Fuente të aktivizojë lojtarët e stolit.

Por te Kombëtarja janë të vetëdishëm se stoli i Spanjës është i mbushur me “yje”. Sipas Sport titullarë ndaj kuqezinjve pritet ta nisin dy lojtarët e Barcelonës. Bëhet fjalë për Ferran Torres dhe Fermin Lopez.

Mbetet të shihet se cilët do të jenë lojtarët e tjerë që do të zbresin në fushë kundër kuqezinjve, ku këto të fundit shpresojnë te një rezultat pozitiv për të kaluar grupin B.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga