Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Dalic vlerëson Shqipërinë para përballjes, trajneri kroat: Ishin të barabartë me Italinë, duhet t’i dominojmë

Shkruar nga NEWSPORT
Dalic vlerëson Shqipërinë para përballjes, trajneri kroat:
Zlatko Dalic

Kroacia u mposht dje 3 me 0 nga Spanja, teksa në të njëjtin grup Shqipëria humbi 2 me 1 përballë Italisë. Trajneri kroat ka folur ndër të tjera për kuqezinjtë duke mos treguar nëvlerësim.

“E analizova ndeshjen më vonë. Shqipëria u shfaq e barabartë me Italinë, madje mund të barazonte. Nuk duhet t’i nënvlerësojmë, ata kanë ambicie dhe mbështetje nga tifozët, si dhe luajnë me shumë energji. Do të duhet të kemi dominimin në fushë dhe duhet ta vendosim veten si fitues”, u shpreh Dalic.

Kujtojmë se ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë luhet në Hamburg. Më 19 qershor ora 15:00, të dyja përfaqësueset do kërkojnë pikët e para në grupin B.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga