Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Askush si Granit Xhaka në Europian, kapiteni shkëlqen kundër Gjermanisë dhe shpallet më i miri

Shkruar nga NEWSPORT
Askush si Granit Xhaka në Europian, kapiteni shkëlqen kundër
 

Granit Xhaka është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes Z vicër – Gjermani(1-1). Mesfushori i Zvicrës spikati, teksa askush nuk ka fituar dy herë çmimin “Lojtar i Ndeshjes” në Europian.

Kujtojmë se hera e parë ishte në fitoren 1 me 3 që Zvicra mori kundër Hungarisë. Kapiteni i Zvicrës po spikat në Euro 2024, pasi bëri të njëjtën gjë me Bayer Leverkusen në Gjermani.

Kujtojmë se Zvicra ka siguruar kualifikimin pasi e mbylli si e dyta e grupit A. Tashmë janë në pritje të kundërshtarit që do kenë në fazën me eleminim direkt.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga