Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Anglia e frikshme, publikohen formacionet zyrtare përballë Serbisë

Shkruar nga NEWSPORT
Anglia e frikshme, publikohen formacionet zyrtare përballë
Serbi - Angli

Anglia do të përballet me Serbinë sonte në orën 21:00 në Veltins Arena në Gelsenkirchen e vlefshme për Grupin C.

Tre Luanët janë favoritët kryesor së bashku me Francën për fitimin e këtij trofeu falë futbollistëve të nivelit më të lartë që posedon në skuadër. Dhe, kjo shihet mjaft qartë në formacionin startues që Gareth Southgate ka përzgjedhur.

Yje nga porta deri në majën e sulmit me Tren Alexander-Arnold që zbret në mesfushë, jashtë pozitës së tij natyrale si mbrojtës i djathtë. Roli i fantazistit i besohet askujt tjetër pos Jude Bellingham, superylli i Real Madrid që është kandidat për Topin e Artë.

Në treshen e sulmit janë Saka e Foden në mbështetje të kapitenit Harry Kane.

Formacionet zyrtare:

Anglia e frikshme, publikohen formacionet zyrtare përballë
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga