Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

5 ekipe kalojnë grupet, shqiptarët "ndjekin" Italinë. Mësohet çifti i parë i 1/8-ave

Shkruar nga NEWSPORT
5 ekipe kalojnë grupet, shqiptarët "ndjekin" Italinë.
Itali - Spanje

Mbrëmjen e djeshme grupi B mësoi dy skuadrat që kualikohen në fazën e 1/8-ave. kështu Spanja dhe Italia kaluan në fazën tjetër, pasi mbyllën grupit në vendin e parë dhe të dytë.

Kështu deri më tani janë 5 ekipe që kanë siguruar kualifikimin. Përveç Spanjës dhe Italisë, në faznë tjetër ka kaluar edhe Gjermania, Zvicra dhe Portugalia.

Ndërkohë pavarësisht se janë vetëm 5 ekipe të kualifikuara është mësuar edhe çifti i aprë i fazës së 1/8-ave të Euro 2024. Italisë nuk i ndahen “shqiptarët”. Axurrët do të sfidohen me Zvicrën e Granit Xhakës.

“Helvetët” përfunduan të dytët në grupit A dhe në këtë mënyrë sfidojnë italianët që e mbyllën të dytët në grupin B. Ndërkohë nga ana tjetër Gjermania, Spanja dhe Portugalia janë të pritje për të mësuar kundërshtarin e tyre.

5 ekipe kalojnë grupet, shqiptarët "ndjekin" Italinë.
Zvicer - Itali

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga