Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

4 duele interesante në Euro 2024, Anglia, Danimarka, Franca dhe Hollanda kërkojnë kualifikimin (NDESHJET)

Shkruar nga NEWSPORT
4 duele interesante në Euro 2024, Anglia, Danimarka, Franca dhe Hollanda
Euro 2024

4 ndeshje mjaft interesante dhe të luftuara do të luhen në Euro 2024. 8 ekipe do të zbresin në fushë për të kërkuar kualifikimin për në fazën tjetër.

Kështu gjithçka do të nisë me ndeshjet e grupit D, ku Franca në orn 18:00 do të sfidojë Poloninë. Kylian Mbappe do të vihet përballë ekipit të Robert Leëandoëskit, me polakët që kanë mbyllur çdo llogari për kualifikimin. Paralelisht do të luhet edhe sfida mes Hollandës dhe Austrisë. Holandezët janë në grup të parët me 4 pikë, ndërsa austriakët kanë 1 më pak dhe mbajnë vendin e 3-të.

Ndërkohë në orën 21:00 është radha e ekipeve të grupit C për të synuar kalimin e grupit. Danimarka që ndodhet në vendin e dytë do të kërkojnë fitoren për kualifikimin përballë Serbisë. Po në të njëjtën orë do të luhet edhe dueli mes Anglisë dhe Sllovenisë.

4 duele interesante në Euro 2024, Anglia, Danimarka, Franca dhe Hollanda
Ndeshjet e sotme ne Euro 2024

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga