Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

EURO 2024/ Shqipëria rrezikon short të frikshëm, zbulohen rivalët e mundshëm në grupe

Shkruar nga NEWSPORT
EURO 2024/ Shqipëria rrezikon short të frikshëm, zbulohen

Vendi i parë në Nations League do t’i mundësonte Kombëtares Shqiptare Play-Off për Euro 2024 dhe ngjitjen në vazon e dytë për ndeshjet kualifikuese. Ëndrrat për këtë janë prerë pas zhgënjimit të javës së kaluar dhe tashmë kuqezinjtë duhet të fokusohen nga rruga e “gjatë”.

Shorti për ndarjen e grupeve kualifikuese do të hidhet në 9 tetor në Frankfurt dhe Shqipëria bën pjesë në vazon 3. Ndarja e vazove mund të sjellë përballje të forta me ekipe si Turqia, Greqia apo Kosova që janë në vazon e 4 ndërsa Serbia, Anglia e Franca në të dytën.

Vazot e ndeshjeve kualifikuese per Euro 2024:

VAZO 1

Holanda, Kroacia, Spanja, Italia, Danimarka, Portugalia, Belgjika, Hungaria, Zvicra, Polonia

VAZO 2

Franca, Anglia, Austria, Çekia, Uellsi, Izraeli, Bosnja, Serbia, Skocia, Finlanda

VAZO 3

Ukraina, Islanda, Norvegjia, Sllovenia, Irlanda, SHQIPËRIA, Mali i Zi, Rumania, Suedia, Armenia

VAZO 4

Gjeorgjia, Greqia, Turqia, Kosova, Kazakistani, Luksemburgu, Azerbajxhani, Bullgaria, Ishujt Faroe, Maqedonia e Veriut

VAZO 5

Sllovakia, Irlanda e Veriut, Qipro, Bjellorusia, Lituania, Gjibraltari, Estonia, Letonia, Moldavia, Malta

VAZO 6

Andorra, San Marino, Lihtenshtein

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga