Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Elton Marini: Nuk jam magjistar, cilësitë e Da Silvës nuk i vë vetëm unë në pah

Shkruar nga NEWSPORT
Elton Marini: Nuk jam magjistar, cilësitë e Da Silvës nuk i

Partizani dhe Tirana luajë sot në 19:00 për derbin e kryeqytetit, që vlen për javën e gjashtë të Superligës. Para ndeshjes për Oversport ka folur drejtori sportiv i Partizanit, Elton Marini i cili foli mbi takimin. Marini foli për “mallkimin” e stadiumit dhe zgjedhjen e trajnerit për Carën.

Ndeshja? Është një ndeshje e rëndësishme dhe ekipi vjen i qetë dhe i përgatitur. Nuk jemi që flejmë në dafina pasi kërkojmë gjithmonë më të mirën.

Mallkimi stadiumit? Nuk jam magjistar dhe do të dëshiroja shumë të isha, por nuk jam. Ekipi do të japë më të mirën pasi ka punuar tërë javën dhe në qoftë së do të zbatohen ato që janë punuar çdo gjë do të shkojë mirë.

CARA? Besoj janë zgjedhje teknike dhe Cara ka qenë i karikuar gjatë gjithë javës por presim të shohim. Edhe Da Silva është një lojtarë tepër teknik me aftësi të shkëlqyera dhe mund të ndihmojë ekipin. Nuk është se i vë un në pah këto veti por i kanë thënë dhe të tjerët.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga