Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Eleminimi nga Champions i kushton shumë, RRAHMANI dhe 2 titullarë të tjerë “trondisin” Spallettin para duelit me Juventusin

Shkruar nga NEWSPORT
Eleminimi nga Champions i kushton shumë, RRAHMANI dhe 2 titullarë

Napoli u eliminua nga Champions League, teksa Milan siguroi biletën për në gjysmëfinalen e këtij komepticioni me rezultat të përgjithshëm 2-1. Kjo ndeshje duket se ka lënë me pasojë skuadrën napolitane.

Plot 3 lojtarë u larguan nga fusha e lojës për shkak të dëmtimeve. Mario Rui dhe Politano dolën nga fusha e blertë që në pjesën e parë, ndërsa Amir Rramhani u detyrua të “braktiste” këtë sfidë në minutën  e 74-të.

Luciano Spalletti bëhet me “dhimbje koke” pikërisht përpara sfidës me Juventusin në kampionët. Trajneri tashmë ka mësuar pas analizave mjekësore se asnjëri prej lojtarëve nuk do të mund të jetë i gatshëm për duelin me "Zonjën e Vjetër. Portugezi ka një dëmtim na fibulën e këmbës së djathtë, sulmuesi ka një ndrydhje të kyçit të këmbës së majtë, ndërsa mbrojtësi dardan ka një ndrydhje më të lehtë në këmbën e djathtë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga