Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

E veçanta e golave spektakolarë, Asani dhe Asllani shënojnë në minutën e 51-të

Shkruar nga NEWSPORT
E veçanta e golave spektakolarë, Asani dhe Asllani

Kombëtarja shqiptare është në një moment fantastik pas dy fitoreve me Moldavinë dhe Ishujt Faroe e cila u kombinua edhe me humbjen e Polonisë duke i dhënë kështu vendin e dytë kuqezinjve. Ëndrra për grupet e Euro 2024 është mëse reale dhe mundësitë janë aty, sidomos nëse arrihen rezultate pozitive në dy ndeshjet e rradhës në shtator ndaj rivalëve çek dhe polak.

Nën trajnerin Sylvinho u vu re një lojë mjaft e bukur nga Shqipëria e cila u shoqërua edhe me gola spektakolar. Jasir Asani dhe Kristjan Asllani realizuan dy supergola që i dhanë dy herë avantazhin ekipit, i pari me Moldavinë dhe i dyti në transfertën e Ishujve Faroe.

E veçanta e këtyre golave nuk është thjeshtë te bukria e tyre pasi ajo shihet qartasi. Por, interesant është fakti që janë thuajse identikë madje të shënuar në të njëtjën minutë, atë të 51-të.

Goli i Asanit:

Goli i Asllani:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga