Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E shitën për 140 milionë euro, Dortmund zëvëndëson Bellingham me dy lojtarë

Shkruar nga NEWSPORT

Borussia Dortmund dëshiron të përfundojë transferimin e Felix Nmecha të Wolfsburgut përpara se të nënshkruajë me lojtarin e Ajax, Edson Álvarez. Lojtari i kombëtares gjermane duhet të kushtojë nga 15 deri në 20 milionë euro, meksikani nga 30 deri në 35 milionë euro.

Verdhezinjtë kërkojnë të zëvëndësojnë Jude Bellingham, i cili është transferuar te Real Madrid për 140 milionë euro përfshirë bonuset. Këpucët e anglezit janë të vështirë për t’u “veshur” dhe drejtuesit kanë menduar për dy goditje direkt.

Kur Dortmund mposhti Wolfsburgun 6-0 më 7 maj, trajneri Edin Terzić ishte përpjekur të fliste me Nmecha pas ndeshjes. Më i riu nga dy vëllezërit luajti 32 ndeshje sezonin e kaluar, duke shënuar 3 gola dhe duke shënuar 6 të tjerë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga