Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

E KRYER/ Valencia ul kërkesat, Milani përgatit zyrtarizimin e talentit të La Ligas

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Valencia ul kërkesat, Milani përgatit zyrtarizimin e talentit

Yunus Musah është shumë pranë të bashkohet me Milanin pasi Valencia ra dakord të ulë kërkesat e tyre. Sipas Relevo, skuadra spanjolle është gati të ulë kërkesën e tyre nga 25 milionë euro mesfushorin, gjë që e ka kthyer marrëveshjen në rrugën e duhur.

Milani ishte gati të ofronte 18 milionë euro plus bonuse, por kjo ofertë u refuzua nga Valencia. Megjithatë, kuptohet se marrëveshja është zgjidhur për 20 milionë euro. Los Che besojnë se Musah dëshiron vetëm Milanin dhe për këtë arsye ata kanë rënë dakord të bëjnë kompromis për të përshpejtuar transferimin.

Talenti amerikan tashmë ka rënë dakord për kushtet personale me Milanin dhe transferimi është afër. Ai do të nënshkruajë një marrëveshje me vlerë 2 milionë euro në vit me skuadrën e Stefano Piolit dhe do të ribashkohet me shokun e skuadrës së SHBA-së, Christian Pulisic.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga