Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E KRYER/ Pochettino te Chelsea deri në vitin 2026, mungon vetëm zyrtarizimi

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Pochettino te Chelsea deri në vitin 2026, mungon vetëm
Chelsea nuk ka kaluar një sezon siç pritej në fillim të kampionatit. Vetëm pas 8 javë në krye të pankinës Tuchel i la vedin Potter. Ky i fundit nuk pati një eksperiencë shumë të gjatë me Blutë e Londrës ku vendin e tij e zuri përkohësisht Frank Lamparad. Prej kohësh në angli flitej për një marrëveshje paraprake me teknikun argjentinas, por nuk kishim asgjë zyrtare. Ditën e sotme ka qenë gazetari i Mnjohur Fabrizio Romano që nëpërmjet një postimi në Twitter ka treguar se tashmë marrëveshja është arritur dhe zyrtarizimi pritet të vijë javën e ardhshme. “Mauricio Pochettino më në fund ka nënshkruar kontratën si trajner i ri i Chelseat, pas marrëveshjes verbale të arritur dy javë më parë. Deklarata zyrtare është gati, do të fillojë punën si trajner i Chelseat javën e ardhshme. Kontrata do të jetë e vlefshme deri në qershor të vitit 2026”, ka shkruar Fabrizio Romano.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga