Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

E KRYER/ Milani arrin akordin me yllin e ekipit, firma çështje kohe

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Milani arrin akordin me yllin e ekipit, firma çështje kohe

Milani po punon prej muajsh për rinovimet e kontratave të dy yjeve të saj, Ismael Bennacer dhe Rafael Leao. Për portugezin është më e vështirë ndërsa algjeriani pas disa rezistencave, është bindur nga Maldini. Siç raporton Milanneës.it, negociatat mes klubit të Milan dhe mesfuhsorit janë tashmë në detajet e fundit.

Palët u takuan dhe gjetën një bilanc mbi një rrogë prej 4 milionë në vit plus bonuse deri më 30 qershor 2027, me lojtarin të bindur jo vetëm për cilësinë e projektit teknik të kryer nga kuqezinjtë, por edhe për rolin e tij qendror brenda një ekipi që është në krye të futbollit italian dhe që lufton në Champions League. Javën e ardhshme do të bëhet depozitimi i detajeve, nënshkrimi dhe njoftimi zyrtar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga