Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

E KRYER/ Arsenal nuk ndalet në merkato, “Topçinjtë” sigurojnë gjigantin e Serie A

Shkruar nga NEWSPORT

Pas zyrtarizimit të Leandro Trossard, Arsenal ka mbyllur gjithçka edhe për Jakub Kiwior. Qendërmbrojtësi polak do të jetë lojtari më i ri i anglezëve, konfirmon gazetari i njohur Fabrizio Romano.

Kontratat po nënshkruhen aktualisht me Spezian për shtatlartin e talentuar dhe shuma që do të derdhin në arkat e italianëve do të jetë 20 milionë euro plus bonuset që shkojnë deri në 30 milionë nëse arrihen.

Lojtari ka pranuar kushtet e ofruara me një kontratë 5-vjeçare dhe do të udhëtojë në Londër për t’ju nënshtruar testeve mjekësore brenda 48 orëve të ardhshme, ku më pas do të vijë edhe zyrtarizimi nga kryesuesit e Premier League.

[caption id="attachment_676770" align="alignnone" width="364"] Fotomontazh i Jakub Kiwior me fanellen e Arsenal[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga