Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E kërkon Real Madrid prej kohësh, menaxheri i Davies zbulon të ardhmen e lojtarit

Shkruar nga NEWSPORT
E kërkon Real Madrid prej kohësh, menaxheri i Davies zbulon të

Alphonso Davies prej kohësh është një dëshirë e Real Madrid, me madrilenët që e shikojnë si të duhurin për prapavijën. 22-vjeçari padiksutim e dëshiron një kalim në “Santiago Bernabeu” dhe diçka të tillë e ka konfirmuar edhe menaxheri i tij.

Ndeal Househ përveç se konfirmoi diçka të tillë ai u bëri thirrje drejtuesve të madrilenëve që të bëjnë një ofertë të mirë në drejtim të tij.

 “Ka shumë klube të interesuara për Davies, sidomos nga Premier League. Jam i sigurt se Real Madrid mund të jetë një nga klubet që do të donte të nënshkruante me Davies. Të gjithë duan ta kenë pjesë të tyren një nga mbrojtësit e majtë më të mirë në botë

Ka luajtur me Alaba për 3 vite te Bayern. Ata janë shokë dhe bisedojnë gjatë gjithë kohës. Sigurisht që bisedat janë private. Davies nuk m’i tregon as mua. Por jam i sigurt që Alaba do donte të luante përsëri në të njëjtin ekip me Davies”, u shpreh Househ.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga