Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

E BUJSHME/ Klubi i madh i futbollit në "ankand", pritet pronari i ri

Shkruar nga NEWSPORT
E BUJSHME/ Klubi i madh i futbollit në "ankand", pritet pronari i

Sampdoria është në prag të shitjes. Klubi i njohur i futbollit italian pritet të ndryshojë president pasi kreu aktual i klubit xhenovez Massimo Ferrero do të vendosë për fatin e klubit ditën e mërkurë në një takim të programuar që do të zhvillohet me një kompani investuese italiane.

Lajmin e bën të ditur media e njohur italiane "La Repubblica", e cila shton se negociator ka hyrë dhe ish-legjenda e futbollit italian (njëkohësisht ish-lojtar i Sampdorias) Gianluca Vialli, i cili bën avokatin e kompanisë amerikane.

Ferrero do të pranojë shitjen e Sampdoria për jo më pak se 100 milionë €.

Tags:

SERIA A BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga