Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

E bleu për shifrën rekord, Juventusi i ÇUDIT të gjithë pas marrëveshjes me Torinon për mesfushorin

Shkruar nga NEWSPORT
E bleu për shifrën rekord, Juventusi i ÇUDIT të

Pak kush e kishte parashikuar, por Juventus është gati të bëj lëvizjen më të çuditshme të kësaj merkato vere.

Bardhezinjtë po mendojnë që të huazojnë mesfushorin Marko Pjaca në Seria A dhe jo te një skuadër dosido. Më saktë, kroati mund të përfundojë te Torino, rivali i qytetit për Juventusin.

Që prej verës së vitit 2016, kohë kur u transferua nga Dinamo e Zagrebit te Juventus për shifrën e 23 milionë eurove, Pjaca ka luajtur i huazuar në disa skuadra, si Schalke 04, Fiorentina, Anderlecht dhe Genoa.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga